Teated & uudised

Ihaste Selts ootab kõiki tartlasi ning Tartu külalisi pühapäeval neljandat aastat järjest toimuvale Ihaste Päevale. Ihaste Päev on lõbus terve pere üritus, kus leidub tegevusi kõigile. Taas saab osaleda Ihaste Metsa Jooksul ning orienteerumisvõistlusel ROGAIN, auhinnalistele kohtadele on seltsi sponsorid välja pannud arvukalt vahvaid auhindu! Sellel aastal on spordivõistlused viidud teisele päevale, et ka sportlased saaks nautida laadamelu ja kontserti.

Terve laupäeva jooksul saab kaubelda aiasaaduste, küpsetiste ning käsitöö laadal. Seekord tulevad kohale mitmed istikute ja muude aias vajalike esemete ja abivahendite müüjadKõhtu aitavad mõnusalt täis saada nii kohvikud ja kohalikud küpsetusmeistrid, kelle menüüs leidub kindlasti igale maitsele midagi.

Ihaste Päeva tippsündmuseks on kindlasti kontsert laupäeval algusega kell 16:00, kus tuntud artistid Anu Taul ja Tarmo Noormaa, ansambel Tora Bora, laulja Vesik ning traditsiooniliselt tantsukool JJ-Street  ning kogu päeva lahutab kõigi meeli ka Eesti Mängust tuntud Rohke Debelak ehk Gaute Kivistik. Lastele pakuvad põnevust loomingulised tegevused, joonistusvõistlus ning näomaalingud. „Meil on väga hea meel, et Ihaste päev on saanud traditsiooniks. Sellel aastal ootame palju arvukamat osavõttu kui eelmistel  kordadel, sest esinejad on tuntud ja laadal pakutav rikkalik“: rõõmustab Ihaste Seltsi juhatuse esimees Kalle Pilt.

Ihaste Seltsi telgis on võimalik teada saada seltsi tegevusest, astuda seltsi liikmeks ning teha ettepanekuid linnatranspordi korraldamiseks. Täpsema kava leiate Tartu Kultuuriaknast.

 

Info Ihaste seltsi juhatuse esimees Kalle Pilt . Tel 56606663 või kalle.pilt@ihasteselts.ee

 

NB! Ihaste Päev on üks väheseid üritusi, mis on täielikult alkoholivaba ????

Hea tartlane!

Ootame Sind sõna sekka ütlema teemal, kuidas värskelt valitud linnavõim koostöös kogukonnaga saaks Tartu veelgi avatumaks ja nutikamaks muuta.
Arutelu toimub kolmapäeval, 15. novembril 2017 kell 16–19 SPARK Demos (Narva maantee 3).

 

Miks seda arutelu vaja on?

Kaasamise ja koostöö teemades ei ole midagi uut ja plaane on Tartuski palju peetud. Eelmine volikogu algatas arutelu kaasava linnajuhtimise üle, seda tööd tuleks jätkata ning leppida kokku, kuidas tegudega tulemuslikumalt edasi minna. Uutel linnavolinikel on võimalus tutvustada oma nägemust kaasavast linnajuhtimisest ja teha ettepanekuid, kuidas valimislubaduste juurest edasi liikuda. Ärksad kodanikud ja vabaühendused saavad pakkuda oma ideid ja neid ühiselt arutada.

 

Arutelul otsime vastust küsimustele:

 • Kuidas valimisprogrammides ja koalitsioonilepingusse kirjapandud lubadused suuremaks kogukonna kaasamiseks tegelikult ellu viia?
 • Kuidas linnaplaneerimisel senisest veelgi rohkem inimesi kaasa rääkima saada?
 • Kuidas kaasavale eelarvele hoogu ja haaret juurde anda ning kuidas kogu eelarve planeerimist avatumalt ja läbipaistvamalt korraldada?
 • Kuidas noori linna tegemistega paremini siduda?
 • Milliseid uudseid lahendusi, sh e-lahendusi tuleks kasutada teavitamiseks ja koostööks?

 

Osalemiseks palume registreeruda siin: www.tartu.ee/et/eform/submit/vabakondade_arutelu

 

NB! Registreerumisel palume märkida, millise teema arutelul soovite kaasa lüüa.

 

Arutelu korraldavad E-riigi Akadeemia ja Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakond. Arutelu juhib E-riigi Akadeemia vanemekspert Liia Hänni.

 

Lugupidamisega

Lilian Lukka
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht
736 1212, 516 4592

Tänavu saab Tartu linna kaasva eelarve raames toetada Ihaste Spordiväljakute projekti, mille eesmärk on korrasada olemasolev korvpalliväljak ja Ihaste Spordipargi osa, mis tagaks pargis mõnusa aktiivse olemaise ala sportimiseks, piknike pidamiseks või kasvõi sünnipäevade läbiviimiseks.

Täpsemalt saab projekti kohta lugeda ning oma hääl anda siin.

Teeme oma linnaosa korda!

 

 • Tartu kaasava eelarve rahvahääletus toimub 5.-11. oktoobril 2017.
 • Hääletus algab 5. oktoobril kell 10 ja lõpeb 11. oktoobril kell 18. Pärast hääletuse lõppu avaldatakse kohe ka tulemused.
 • Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas.
 • Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt.
 • Hääletada saab
  • elektrooniliselt infosüsteemis Volis, kus tuleb end identifitseerides ID-kaardi või mobiil-IDga.
  • Tartu raekoja infokeskuses (raekoja I korrus) kasutades infotöötaja abi. Esitada tuleb isikut tõendav dokument. Infokeskus on avatud igal hääletuspäeval kell 10-18.

On alanud sügisandide, hoidiste, käsitöö ja küpsetiste müüjate registreerimine 26.augustil toimuvale kolmandale Ihaste Päevale. Oma sooviavaldus koos müüdava kaubagrupi, koha suuruse ja elektrivajadusega palume saata meilile kalle.pilt@ihasteselts.ee . Kohatasu suurused sellel aastal: Ihaste elanikele tasuta, väljastpoolt tulijatele 5 eurot 3×3 m koht ehk kui on 3×6 m koht siis 10 eurot, elekter 10 eurot võimsuse KW ehk kui vajate 2 KW, siis on tasu 20 eurot.

 

Oma generaatoreid me seekord ei aktsepteeri – liiga palju müra, kuid kui keegi toob endale voolu kõrvalasuvatest elamutest, siis see on lubatud. Küsimused ja ettepanekud on teretulnud.

13.augustil on Ihastes kolm kodukohvikut.Täna avaldame neist esimese kutse kohvikusse.

Rahanduministeerium logo