Teated & uudised

Tänavu saab Tartu linna kaasva eelarve raames toetada Ihaste Spordiväljakute projekti, mille eesmärk on korrasada olemasolev korvpalliväljak ja Ihaste Spordipargi osa, mis tagaks pargis mõnusa aktiivse olemaise ala sportimiseks, piknike pidamiseks või kasvõi sünnipäevade läbiviimiseks.

Täpsemalt saab projekti kohta lugeda ning oma hääl anda siin.

Teeme oma linnaosa korda!

 

  • Tartu kaasava eelarve rahvahääletus toimub 5.-11. oktoobril 2017.
  • Hääletus algab 5. oktoobril kell 10 ja lõpeb 11. oktoobril kell 18. Pärast hääletuse lõppu avaldatakse kohe ka tulemused.
  • Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas.
  • Iga rahvahääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme erineva endale meelepärase idee poolt.
  • Hääletada saab
    • elektrooniliselt infosüsteemis Volis, kus tuleb end identifitseerides ID-kaardi või mobiil-IDga.
    • Tartu raekoja infokeskuses (raekoja I korrus) kasutades infotöötaja abi. Esitada tuleb isikut tõendav dokument. Infokeskus on avatud igal hääletuspäeval kell 10-18.

On alanud sügisandide, hoidiste, käsitöö ja küpsetiste müüjate registreerimine 26.augustil toimuvale kolmandale Ihaste Päevale. Oma sooviavaldus koos müüdava kaubagrupi, koha suuruse ja elektrivajadusega palume saata meilile kalle.pilt@ihasteselts.ee . Kohatasu suurused sellel aastal: Ihaste elanikele tasuta, väljastpoolt tulijatele 5 eurot 3×3 m koht ehk kui on 3×6 m koht siis 10 eurot, elekter 10 eurot võimsuse KW ehk kui vajate 2 KW, siis on tasu 20 eurot.

 

Oma generaatoreid me seekord ei aktsepteeri – liiga palju müra, kuid kui keegi toob endale voolu kõrvalasuvatest elamutest, siis see on lubatud. Küsimused ja ettepanekud on teretulnud.

13.augustil on Ihastes kolm kodukohvikut.Täna avaldame neist esimese kutse kohvikusse.

Tartu Linnavalitsus ootab kõiki linnakodanikke, maaomanikke, ettevõtjaid, volikogu liikmeid ja teisi huvitatud isikuid aktiivselt osalema Tartu linna olulisima arengudokumendi – Tartu linna üldplaneeringu aruteludel!

 

27. märts kell 17: üldplaneeringu arutelu. Asukoht: Linnaraamatukogu saal (Kompanii 3/5).
3. aprill kell 17: kergliikluse arutelu kergliikluskomisjoni avalikul koosolekul. Asukoht: raekoja saal.
4. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Jaamamõisa, Annelinn, Ihaste). Asukoht: Linnaraamatukogu Annelinna harukogu (Kaunase pst 23).
5. aprill kell 18: piirkondlik arutelu (Tähtvere). Asukoht: Miina Härma Gümnaasiumi raamatukogu (Jaan Tõnissoni 3).
6. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Kruusamäe, Raadi, Ülejõe, Kvissentali). Asukoht: Eesti Rahva Muuseumi videokonverentsi saal (A-tsoon, Muuseumi tee 2).
7. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Karlova). Asukoht: Loomemajanduskeskuse saal (Kalevi 17).
10. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Variku, Jalaka, Ropka). Asukoht: Variku Kool (endine Tartu Kunstigümnaasium, Aianduse 4).
11. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Tammelinn, Veeriku, Ränilinn, Maarjamõisa). Tamme staadioni tribüünihoone puhkeruum (Tamme pst 1).
17. aprill kell 17: piirkondlik arutelu (Supilinn, Toometaguse, Vaksali, Kesklinn). Asukoht: Linnaraamatukogu saal (Kompanii 3/5).
18. aprill kell 17: miljööteemade arutelu. Asukoht: Linnaraamatukogu saal (Kompanii 3/5).

Kõik huvilised on oodatud!

Täiendav informatsioon kättesaadav http://www.tartu.ee/et/yldplaneering

Vaata kaardilt, kus toimub Sulle lähim arutelu.

 

Ihaste Selts kuulutab välja FOTOVÕISTLUSE “Ihaste talv läbi aegade” Võistlusele võib saata nii ajaloolisi fotosid kui äsja jäädvustatud fotosid. Kindlasti lisada fotole jäädvustamise aeg ja koht. Fotosid saab saata meilile ajalugu@ihasteselts.ee või laadida üles mõnda fotode andmebaasi ning saata samal meilil link viitega.

 

Fotosid ootame 15.veebruarini 2017 ning seejärel avaldame kõik fotod hindamiseks meie kodulehel ja/või FB lehel. Parimatele fotodele väärt auhinnad.

Rahanduministeerium logo